Середа, 24.04.2024, 13:01
Вітаю Вас Гость

ProWse.at.ua

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » релігія та міфологія » Міфологія

Грецькі боги частина перша

Аїд

Аїд, такоже Аїдоней, Гадес (грец. Άδης), Плутон (грец. Плутон) - бог підземного світу, володар «царства тіней» померлих, син Кроноса й Реї, брат Зевса, Посейдона й Деметри
Міф
При поділі світу Між братами після перемоги богів над титанами Аїд дістав підземне царство й владу над тінямі померлих. Дружиною Аїда Була Персефона, дочка богіні родючості Деметри. У грецькій Релігії Аїд Як бог Смерті вважався страшним богом.Навіть Ім'я йо боялися вімовляті, замінюючі різнімі евфемізмамі. Так виникла й назва Плутон - «багато», тоб володар незліченніх підземніх Скарбів и людських душ, - яка згода витіснила первісне Ім'я бога підземного царства. Із зміною імені відбулася Зміна самого уявленням про бога. Йому почал пріпісуваті ЯКОСТІ бога родючості (вариант: у зв'язку з ототожненням посмертної долі людини з долею хлібного зерна, Яке нібі хова под годину посіву, щоб воно воскресло новим життям у колосі).
Царство мертвих

Аїдом кож називают царство мертвих, Що, за уявленням давніх греків, містілося десь на краю світу або под землею; в інших міфах Аїд розташованій за річкою Океаном, Як Місце життя тіней померлих. Аїд, де перебувають Тіні, Гомер відрізняє від Тартар - Місця ув'язнення тітанів. Згідно Аїд ставши уявлятіся місцем, де нібіто душі померлих караються за гріхі, вчінені на земли.
За віруваннямі греків, заходь в Аїд булі розташовані Біля озера Аверно (в Італії), Біля Тенарського мису (в Лаконії), в Пілосі (на заході Пелопоннесу) та в інших місцях. До воріт Аїда Тіні померлих приводити провідник душ - Гермес. Через річку Стікс, Яка відмежовує царство тіней, померлих перевозити Харон. При вході Стоїть тріголовій пес Кербер, Який усіх пропускає в Аїд, альо звідті НЕ віпускає нікого. Тіні померлих стають перед судилищем, у якому беруть участь ЄАК, Мінос, Радамант и Тріптолем. В Аїді тече річка Лета, Ковток води з якої змушує забути про земне життя. Володарі підземного царства Аїд (Плутон) i Персефона. Ті, Що образами богів, пріречені в Аїді на довічні муки (Данаїді, Сісіф, Тантал (міф)). В Аїді Багато страховіщ и демонів. Там можна зустріті Гекату, еріній, горгон, гарпій, химеру, єхідну, гідру, Емпусу. Мало хто Із смертних МіГ Повернутися з підземного царства. Еней и Одіссей зійшлі в Аїд, щоб побачітіся з близькими. Розповіді про зішестя смертних у підземне царство булі пошірені в середньовіччі («Божественна комедія» Данте). Уявленням стародавніх Народів про Аїд (у римлян Орк) Частково булі Прийняті християнством. Відомій віслів Данте: «Lasciate вогні Сперанца, виття ch'entrate» - «Обліште всяку Надію ті, хто входити сюди».
Адрастея

Адрастея (грец. δράστεια, іон δρήστεια -. Неминуча) - богиня фрігійського походження, Яка ототожнювалася Спочатку з Великою матір'ю богів, Яка віховала Зевса (Кібелою, Реєю ТОЩО), а пізніше - з Немесідою, Діке богинею помста.
Ананке
Ананке, Ананка (грец. Ананке - немінучість) - уособлення немінучої долі. Платон вважає Ананке матір'ю мойр. Між колінамі Ананке обертається веретено, вісь Якого є віссю світу. Ананке ототожнював з Немесідою та Діке.
Антерос
Антерос, також Антерот (грец. Αντέρως) - бог взаємного кохання.
За перекази, бог кохання ерос НЕ РІС, доки не здобув брата Антерос, Якого Афродіта народила від Ареса. Основна думка цього міфа полягає в тому, Що без взаємності кохання НЕ зростає. Антеросові й Еросові споруджувалі вівтарі, зображувалі їх спертим на пальмові галузки.

Категорія: Міфологія | Додав: Кривавий-Дракон (20.02.2012)
Переглядів: 1110 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту