Четвер, 25.04.2024, 21:08
Вітаю Вас Гость

ProWse.at.ua

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » релігія та міфологія » Міфологія

Грецькі боги частина четверта
Ахелой
Ахело́й (грец. Αχελώος) — бог однойменної річки в Етолії, син Океана й Тетії. Щоб одружитися з Деянірою, змагався з Гераклом і зазнав поразки. Міг приймати будь-яку зовнішність; під час боротьби з Гераклом перетворився на змія а потім на бика. Геракл зламав йому ріг, згодом перетворений наядами в ріг достатку. Зображення цієї боротьби нерідко зустрічаються в грецькому вазопису чернофігурного стилю; маска Ахелоя у вигляді старика з відкритим ротом, з якого ллється вода, — часта прикраса античних фонтанів.
Доньками Ахелою та музи Мельпомени (або Терпсіхори) є сирени.
Відомі картини «Геракл і Ахелой» Одоріко Порденоне, Гвідо Рені, Доменікіно та Якоба Йорданса, опера А. Стеффані «Змагання Алкіда й Ахелоя».
Бендіда
Бенді́да (грец. Bendis) — фрігійська богиня війни, яку в Аттіці ототожнювали з Артемідою, Гекатою й Персефоною. її шанували також на острові Лемнос під ім'ям Великої богині. За свідченням Страбона, урочистості на честь Бендіди у Фракіїсправлялися так само, як і у Фрігії. Культ Бендіди в сиву давнину прийняло грецьке населення на фракійських узбережжях, а торговельні зносини перенесли його до Аттіки. Арістофан написав комедію «Лемніанки», можливо, з наміром засудити культ чужоземної богині, але це нічого не дало. В Афінах прихильники культу Бендіди твердили, що вона для них не чужоземна богиня, а інша іпостась Артеміди Бравронської. Згодом на честь Бендіди встановлено бендідеї; в Піреїспоруджено храм. Платон подає відомості про святкування бендідеїв: процесії греків разом з осілими фракійцями, біг ізсмолоскипами та інші обряди, що нагадували діонісії.
Бес
Бес — божество в постаті карлика, з роззявленим ротом і висунутим язиком, з великим животом та кривими ногами, з пучком пір'я на голові. В Єгипті, у фінікійськихколоніях, на Сардінії й Кіпрі знайдено чимало фаянсових і порцелянових статуеток божка. Як вартовий однієї з небесних брам, Бес зображувався в Єгипті на похоронних написах і малюнках. В Азії він зазнав чимало видозмін і перетворень: тут його зображували левом, що підіймає за хвіст кабана, або сидить, як дитина, на плечах якоїсь кіпрської богині.
Борей
Боре́й (грец. Borrhas, Boreas) — бог північного вітру, син Астрея (Зоряного неба) й Еос (Ранкової зірки), брат Зефіра, Нота й Евра; жив у печері у Фракії.
Викрав Орітію, дочку афінського царя Ерехтея, що народила від нього Бореадів та дочок Клеопатру і Хіону (улюбленицю Посейдона). За Гомером, від Б., що обернувся на жеребця, кобили Ерехтея породили дванадцять швидких, як вітер, лошат. В Афінах на честь Борея споруджено храм за те, що він допоміг перемогти флот Ксеркса, та встановлено бореазми.

Категорія: Міфологія | Додав: Кривавий-Дракон (03.03.2012)
Переглядів: 498 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту